Našim klientů nabízíme dodávku a montáž (stavbu) nových komínů od nerezových, přes plastové systémy pro kondenzační kotle až po klasické zděné komíny. V případě zděných komínů doporučujeme komínové systémy Scancore.

Komínové systémy Scancore

Dánské komínové systémy Scancore přinášejí nové možnosti při stavbě komínů. Díky použitému materiálu, pemzobetonu, již není třeba komín vložkovat a navíc jsou jednotlivé stavební elementy velmi lehké. Další výhodou komínových systémů Scancore je malý počet stavebních prvků.

Kombinace nízké hmotnosti a malého počtu elementů výrazně snižuje náklady na přepravu i montáž komínového systému, čímž dochází k výraznému snížení ceny.

Nerezové komíny

Nerezové komíny lze využít téměř všude. Jejich hlavní výhodou je nízká hmotnost a variabilita. Také se používají pro vložkování starých cihlových komínů.
Abychom nehovořili jen o pozitivech je zapotřebí zmínit, že mají vyšší pořizovací cenu a jejich odolnost vůči vysokým teplotám je menší.

Plastové spalinové systémy

Spalinové systémy Brilon jsou špičkovým produktem renomovaného výrobce, který se specializuje na plastové systémy odvodů spalin. Plastové odvody spalin jsou určeny pro plynové kondenzační kotle všech typů a provedení s teplotou spalin na hrdle spotřebiče do 120 °C.

Více informací o komínech

Komín je nejčastěji svislá konstrukce, která je určena k odvodu spalin ze spotřebičů paliva, jako jsou kamna, krby, krbové vložky, kotle a další. Původní komíny se vyráběli ze dřeva či z hlíny, postupem času se přešlo na zděné cihlové komíny, které patří mezi nejznámější. V současné době se komíny vyrábějí z různých materiálů od zděných, přes nerezové až po plastové, tak aby vyhovovaly současným bezpečnostním a požárním předpisům.

Jak komín funguje?

Co to komín je a k čemu se využívá, už víme. Komín funguje jako velmi jednoduché vzduchové čerpadlo, které zajišťuje odvod spalin od palivových spotřebičů.

Horké spaliny v komíně mají nižší hustotu než vzduch okolo, tudíž stoupají vzhůru komínem mimo objekt a na jejich místo je přiváděn čerstvý vzduch.

Tlak jenž žene spaliny komínem se nazývá tah komína. Tah komína je přímo závislý na výšce komína a na poměru vnitřního průměru k objemu spalin. Proto je zapotřebí komín správně navrhnout.

O nás

 
Našim zákazníkům nabízíme kompletní kominické služby.Od stavby nových komínů, přes jejich opravy až po klasické kominické práce jako jsou čištění, kontroly a revize komínů.

Vyzkoušejte nás !

 
 • Dlouholeté zkušenosti
 • Profesionalita
 • Odborně školení kominíci
 • Spolehlivost, kvalita
 • Rychlost, cena
 • Termíny dle dohody

  Jsme i na facebooku !

   

  Kontakt

   

  Ing. Zdeněk Hradecký

  mobil: +420 723 388 372

  e-mail: info@kominictvi-radotin.cz

  Watch Dragon ball super